Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
Bu dehşetengiz ‘yahudi ırkçılığı’na karşı n’apmalı?
Perşembe, 27 Temmuz 2006 - (16:11)
Selahaddin Eş Çakırgil

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Korkunç bir ırkçılık.. Eğer, bir ‘anti-semitizm’ (yahudi düşmanlığı) varsa, -ki, özellikle hristiyanlık âleminde böyle bir düşmanlığın varlığını gizliden gizliye sürdürdüğünü ve her an bir patlamaya dönüşebileceğini bizzat yahudi mahfilleri ısrarla iddia ediyorlar-, eminim ki, bunu en çok palazlandıranlar, -bütün yahudileri suçlamıyorum, ama,- yahudiliği korumak adına böylesine ‘yüksek fikir’ler (!?) üreten yahudiler olmalı..

‘Siyonist İsrail rejiminin ‘Hahamlar Şûrâsı’ fetva vermiş, ‘savaşta yahudi olmayan siviller öldürülebilir..’ diye.. Ve eklemişler: ‘Gazze’de ve Lübnan’da kadınlara ve çocuklara acıyanlar, İsrail’deki kadınlara ve çocuklara vahşî bir gözle bakıyor demektir..’ Mantık sefaleti bu kadar olunca, söylenecek söz olur mu?

Türkiye Başhahamı İzak Haleva’yı bu fetva karşısındaki tavrını belirtmeye çağırıyorum.

Bu fetva İsrail’de yayın yapan tv. kanallarından da verilmiş.. Ancaaak, 23 Temmuz günü bütün dünyaya servis edilen bu haberin laik TC medyasınca görmezlikten gelinmesi ilginç değil mi? Halbuki, benzer bir saçmalığı, ‘hoca kılıklı’ bir kendini bilmez birisi yapsaydı, siz görürdünüz o zaman, ‘irtica, gericilik, yobazlık..’ yaygaralarını ve o bahaneyle bütün Müslümanlara ve İslam’a saldırılışını..

Eklemeliyim ki, geçenlerde Aband’da yapılan bir toplantıya -sözüm ona-,muhalif bir yahudi akademisyeni’ olduğu iddiasıyla dâvet olunan (ve siyonist İsrail rejimi üniversitelerinde öğretim üyeliği yapan) tarih prof.’u Benny Morris, ‘katliâm ve tecavüzler, savaş suçudur’ derken; milyonlarca Filistinlinin kendi evlerinden, yurtlarından ‘tehcîr’inin, zorla göçettirilmelerinin ‘savaş suçu’ olmadığını’ söylüyor ve ‘yumurta kırmadan omlet yapamazsınız. Ellerinizi kirletmek zorundasınız’ ve ‘Sizi öldürmeyi hedefleyen bir toplum sizi, onu yok etmeye zorlar. Eğer seçim, yok etmek ve yok edilmek arasındaysa; yok etmek daha iyidir.’ diyordu.. Ama, ‘işgalci siyonist zorba’yı mâzur gösteren bu mantık, asıl hak sahibi olan Filistinlilerin ‘savunma hakkı’nı kabul etmiyordu..

Bu durum, yahudi mentalitesinde, asırların getirdiği bir ârıza olsa gerek..

Unutmayalım ki, ‘Birleşmiş Milletler Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi’ni imzalayan devletler, ‘insanlar arasında din, ırk, renk, cinsiyet farkına göre bir farklılık yapılamıyacağını’ taahhüd ederken, siyonist İsrail rejiminin ‘yahudi olmayanlara karşı takındığı imha ve yokedici’ cinayetlerine seyirci kalmaktadırlar.

Bu vesileyle, Israiel Shahak ve Norton Mezvinsky’ ikilisinin ‘İsrail’de Yahudi fundamentalizmi (Jewish Fundamentalism in Israel) isimli eserine de değinmek gerekiyor.. Bu eserde, Yahudi köktenciliğindeki Mesihçi eğilimlerin kurucusu Rabbi (eğitici, peder) Kook’un görüşleri aktarılıyor. Kook, şöyle diyormuş: ‘Bir yahudinin ruhu ile yahudi olmayanın ruhu arasındaki fark çok büyüktür ve bir insan ile bir sığırın ruhu arasındaki farktan daha derindir..’

Bu görüşler, Yahudiliği 16. yy.dan, 19. yy. başlarına kadar etkilemiş olan ‘Lurianic’ Kabbala’ya dayanmaktaymış.. Çünkü, ‘Luriancı’ Kabbala’nın en en temel ilkelerinden birisi de, ‘bir yahudinin ruhu ve hattâ bedeninin yahudi olmayanlardan üstün olduğuna inanmakmış.. Kabbala’ya göre, ‘dünya, yahudiler için yaratılmıştır.. Yahudi olmayanlar da, sırf, yahudilere hizmet etmeleri için..(Hitler’in suçu, bu nazariyeyi tersine çevirmesi ve almanları ‘üstün ırk’; yahudileri ‘zararlı ırk’, diğer bütün insanları da ‘üstün ırka hizmetçi’ görmesidir..)

Ayrıca, yahudilerin kadınlara bakışı da ilginç..

Talmud eğitimi almaya başlayan yahudilerin ilk ders kitablarından biri olan Kitzur Shulhan Aruch’un 3. bölüm, 8.kuralı şöyle imiş: ‘Bir erkek, asla, iki kadın ya da iki köpek veya iki domuz arasından geçmemelidir.. ‘

Keza, ‘Traktate Shabat’ın 152.sahifesindeki kadın tarifi ise, daha bir dehşetli iğrenç.. Çünkü, orada ‘Kadın, dışkı dolu bir çuvaldır..’ deniliyormuş..

Yahudi şeriati, bir yahudinin organlarının yahudi olmayanlara veya dindar olmayan yahudilere naklini yasaklar; başkalarına da kesinlikle.. Delil de şu oluyormuş; Rabbi Yitzhak Ginsburg’un 26 Nisan 1996 tarihli Jewish Week’te yazdığına göre: ‘Eğer, yahudi vücudundaki hücrelerin her biri kutsallık taşıyorsa ve böylelikle tanrı’nın bir parçası ise, o halde DNA’daki her dizi de tanrı’nın bir parçasıdır. Bu sebeble, Yahudi DNA’sı ilgili her şey özeldir.. Bir yahudi, yahudi olmayan günahsız birisinin (yani, henüz çocuk yaştaki birinin) bir organını alabilir, Tevrat buna açık bir hüküm bildirmiyor.. Çünkü, yahudinin hayatı sonsuz değer taşımaktadır ve yahudinin hayatı yahudi olmayanlarınkinden daha kutsal ve değerlidir..’ İşbu Ginsburg’un, Hebron’daki İbrahim Camii katliâmını yapan ve 58 müslümanı namaz sırasında canavarca katleden Baruch Goldstein’i öven ve ayrıca, ‘bir yahudinin, yahudi olmayanları intikam hırsıyla öldürmelerinin yahudi erdemi olduğunu’ (sh.90) söylediğini de aktaralım.. Karşımızdaki bu ‘acaib insan’ tipini iyi bilmeliyiz..

--Uşaklık resm-i geçidinden bir kesit.. –

Dünkü yazımda, Suûdî Başmuftisi Abdullah bin Cibrîn’in Hizbullah aleyhine yaptığı ağır suçlamalara değinmiştim.. ‘Kapıkulu uleması’ örneğinin en seçkin simalarından olan bu gibi tiplere dün de, Mısır’dan bir katılım daha oldu. Kahire’de, (İslam üniversitesi olarak ün yapan) el’Ezher’in rektörü Seyyîd Muhammed Tantavî dün, Mısır Başkanı Husnî Mubarek’in huzurunda yaptığı konuşmada, Hizbullah’ı suçladı; Hizbullah lideri Seyyîd Hasan Nasrullah’ı da ‘maceracı’ ve ‘Salâhaddin Eyyûbî’ edâsı takınmaya çalışan bir ‘megaloman’ (kendini büyük görme hastalığına mübtelâ) bir kimse olarak niteledi. Tantavî, kendisini eleştirenlere de Husnî Mubarek’in huzurundan, ‘El’Ezher, daima Mısır devleti ve cumhurbaşkanının yanındaydı ve yanındadır. Keza, Suûdî ve Ürdün krallıkları’nın tutumundan dolayı da iftihar eder..’ diye cevab verdi.. Hatırlanacağı üzere, Ekim-1981’de, bir askerî merasim sırasında, zamanın Mısır Başkanı Enver Sedat, teğmen Khâlid el- İslambulî tarafından inkılabçı bir eylemle öldürüldükten sonra, Amerika tarafından Mısır’ın başına oturtulan Husnî Mubarek, USA emperyalizminin bölgedeki etkin bekçilerinden birisi olarak ‘hizmet’ini 25 yıldır sürdürüyor.. Tantavî gibiler de, onun şeriat adına şakşakçısı!.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Selahaddin Eş Çakırgil'in Son 10 Yazısı
   Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
   Allah’ın diniyle savaşta olanların, o dinin terimlerinden istifade kurnazlığı..
   ‘Diktatörlük cumhuriyeti / cumhuriyet diktatörlüğü’ mü?
   ‘Diktatörlük cumhuriyeti / cumhuriyet diktatörlüğü’ mü?
   Kalblere hükmedilemiyeceğini hâlâ anlamıyan zavallılar..
   Emperyalizm, Lübnan’da yenilmeye mahkûmdur!
   ''Kutsal'' karşıtları, sahiden de ''dua''sız mı?
   ‘Kişilere tapma hastalığı’, başka nasıl olur ki?
   Kosova, bir çetin 'devlet' yolculuğuna çıkarken..
   -Zulm, şirk ve küfrün hâkim olduğu-; ’Her yer Kerbelâ, her gün Âşûrâ..’
   ‘Modern klanlık / kabilecilik’ anlayışının çizgisinde..
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.