Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
Yahudi yine kullanılacak ve yası başkalarına tutturulacak!
Cuma, 04 Ağustos 2006 - (18:33)
Selahaddin Eş Çakırgil

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

The Passion of Christ’ (Îsâ’nın Çilesi) isimli ve dünyada yüzmilyonlarca hristiyanı ürperten filmi hatırlıyorsunuz, değil mi? Bu filmi (müteveffâ/ ölen) Papa 2. Juhannes Paulos da seyrettikten sonra olumsuz bir tepki vermemiş, sadece konuyu teyid mahiyetinde acı bir tebessümle yetinmiş ve bu tavır bile, yeni bir ‘anti-semitik’ dalgayı yükselteceği korkusuyla yahudileri küplere bindirmişti..

Biz Müslümanlar, Hz. Îsâ aleyhisselam’a yapılan işkence ve zulümleri değil, ama, sonunda ‘O’nun öldürüldüğü’ şeklindeki ve o filmin temel konusunu teşkil eden iddiayı itikadî açıdan kabul etmediğimiz için, konuya soğuk durduk. Ama, başka bir millet olsaydı, hristiyanlarla yahudileri birbirine daha bir düşürmek için, ‘yahudi düşmanlığı’na da müncer olması ihtimali bulunsa bile, o filmi daha bir teşvik ve o duygularını daha bir tahrik edebilirdi.. Ama, böyle bir tavır, bizim ‘yeryüzünde fitneye âlet olmama’yı esas alan Müslüman kimliğimiz ve sorumluluğumuzla bağdaşmıyacağı için buna yaklaşmadık..

Bu filmin yapımcısı Mel Gibson, evvelki gün, alkollü olarak araba kullandığı için tutuklanır ve problem de o andan itibaren başka bir yöne kayar..

Sarhoşluk anlarında söylenen sözler kişinin gerçek niyetini yansıtmaz, ama, şuûr altındaki bir takım duyguları yansıttığı da genelde kabul edilir.. Mel Gibson da, kendisini tutuklayan polise, ‘Sen yahudi misin?’ diye sorar. Arkasından da yahudilere küfürler savurur ve ‘dünyadaki bütün bu savaşlar yahudiler yüzünden meydana gelmektedir.’ der. Ve ‘haber imparatorluğu’nu elinde tutan yahudiler dünyayı ayağa kaldırmak için iyi fırsat yakaladıklarını düşünüp, Gibson’a yüklenirler..

Esasen, Gibson’un babası da, geçen yılki o tartışmalar sırasında, tartışmaların üzerine benzin dökmüş ve ‘Hitler’in yahudileri milyonlar halinde yaktığı iddiasının doğru olması imkansızdır.. Çünkü, insan bedeni zor yanmaktadır. Hitler’in 6 milyon insanı yakmakta kullanacak kadar benzini olsaydı, onu Stalingrad cebhesine gönderir ve o yenilgiden kurtulurdu..’ demişti..

Oldukça katı bir katolik olduğunu kendisi de gizlemeyen Gibson, gerçi 'Lûtfen, anti-semit/yahudi karşıtı olmadığımı biliniz. Hoşgörüsüz değilim. Her nasıl olursa olsun nefret, inancıma terstir..’ dediyse de, kendisini affettiremiyor, şimdi.. Nitekim, Gibson’un milyonlarca dolarlık tv. proğramları arka arkaya ibtal ediliyor ve kendisi de ‘yahudilerin, yersiz ve haksız olarak kötü gösterilmesine, savaşçı, fitneci gösterilmesine vesile olduğu’ gerekçesiyle bir ‘günah keçisi’ olarak gösteriliyor. Ancaaak, yahudi kuruluşları, Gibson ve benzerlerini suçlayacaklarına, bir aynaya bakıverseler, asıl suçluyu göreceklerdir; dişlerinden ve pençelerinden mazlûmların kanları damlar vaziyette gözüken bir canavar olarak, Olmert ve benzerlerini..

Yahudiliği ve bütün yahudileri rehine almış’ gözüken ve 60 yıla yakındır, işgal ve gasbettikleri Filistin topraklarında, o yerlerin aslî sahibleri olan milyonlarca insanı perişan eden ve mazlûm ve savunmasız sivil insanları binler halinde sürekli katleden ve onların evlerini-barklarını, yurtlarını, bütün maddî zenginliklerini, yaşama alanlarını yokeden ve o yaşama alanlarından kaçmaya mecbur etmeyi kendisine prensip edinen siyonist İsrail rejiminin yeni başbakanı Ehud Elmort, bütün bu yapılanlardan sonra, ‘hiçbir millet ve devletin kendilerine ahlâk dersi veremiyeceğini’; tersine, ‘insanlığa ahlâkı kendilerinin öğrettiklerine’ dair laflar etmiş..

Eğer, ahlâk dedikleri, bu yaptıklarıysa, ‘Aman istemeyiz, eksik olsun!.

Yüzbinleri, milyonları evlerini-yurtlarını terketmeye çağırıp, sonra da yollarda giden beyaz bayraklı sivil konvoylara ve hattâ hastahanelere bile bombalar yağdıran bir canavarlık eğer ahlâk ise, evet, eksik olsun, öyle ahlâk..

Bir diğer ahlâk örneğini ise, evvelki gece, aynı İsrail rejimi, uydu linkinden, Hizbullah’ın ‘El’Menar’ televizyonuna girip sergiledi.. Tam da haber saatinde, ‘üryan/ çıplak kadın’ görüntülerini Hizbullah televizyonunun ekranına düşüren İsrail makamları, arkasından da, bazı cesedleri göstererek, bunların ‘Hizbullah militanları olduğunu’ iddia etti.. Ki, uzmanlar uydu linklerinin genel kontrolünü elinde tutan Amerika’nın işbirliği olmadan bunun imkansız olduğunu belirtmekteler.. Ayrıca FM radyolarına ve cep telefonlarına girilerek, 'Hasan (Nasrullah), adamlarını eğitim vermeden İsrail ordusuyla savaşmaya gönderdi. Vatansever marşları dinlemeyi bir anlığına bırakın, düşünün ve ayaklarınızı yere basın.' lafları da tekrarlanmış.. Evet, bu ‘psikolojik savaş’ taktiklerine ihtiyac duyulması, siyonist İsrail rejiminin Hizbullah karşısında ciddî olarak zorlandığının da göstergesi olabilir.. Doğrudur ki, Hizbullah güçleri de elbette darbeler yemiştir; ama, bugün Hizbullah, bir örgüt olduğu halde, USA emperyalizmiyle ve onun Ortadoğu’daki siyonist uzantısıyla savaşmakta sergilediği şecaatiyle, Ortadoğu halklarıyla bütünleşmiştir.. İsrail rejimi güçlerinin sivil hedefleri ve bütün yaşama alanlarını tahrib etmesi de bunun içindir.

Yalnız, mes’ele, sadece siyonist İsrail rejimiyle Filistin ve Lübnan’daki Müslüman halkın direniş güçleri arasındaki boğuşma değil.. ‘Amerika + siyonist İsrail rejimi’nin sergilediği bu ahlâksız savaş, hele de hristiyan toplumların şuûr altlarında tarih ve kültürden gelen ‘yahudi’ imajının yeniden canlanmasına ve yeni bir ‘anti-semitik’ dalganın yükselmesine vesile olmakta.. Çünkü, hele almanlar ve diğer Avrupa halkları biliyorlar ki, İsrail rejiminin Ortadoğu’da sergilediği canavarlıkları Adolf Hitler dahi yapmamıştı..

Amerikan emperyalizminin ve gözü dönmüş ‘neo-con’ların dolduruşuna gelen ‘siyonist yahudiler’ yüzünden, dünya çapında bir yeni ‘anti-semit’ (yahudi düşmanı) dalga yükselirse, bunun sorumlusu dünya halkları değil; insan olanın vicdanını sızlatan bu siyonist yahudi canavarlar ve Atlantik ötesi patronları olacaktır..

Onlar bugünkü güçlerinin hep süreceğini sanabilirler, ama, Hitler ve benzerleri de öyle sanıyordu..

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Selahaddin Eş Çakırgil'in Son 10 Yazısı
   Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
   Allah’ın diniyle savaşta olanların, o dinin terimlerinden istifade kurnazlığı..
   ‘Diktatörlük cumhuriyeti / cumhuriyet diktatörlüğü’ mü?
   ‘Diktatörlük cumhuriyeti / cumhuriyet diktatörlüğü’ mü?
   Kalblere hükmedilemiyeceğini hâlâ anlamıyan zavallılar..
   Emperyalizm, Lübnan’da yenilmeye mahkûmdur!
   ''Kutsal'' karşıtları, sahiden de ''dua''sız mı?
   ‘Kişilere tapma hastalığı’, başka nasıl olur ki?
   Kosova, bir çetin 'devlet' yolculuğuna çıkarken..
   -Zulm, şirk ve küfrün hâkim olduğu-; ’Her yer Kerbelâ, her gün Âşûrâ..’
   ‘Modern klanlık / kabilecilik’ anlayışının çizgisinde..
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.