Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
İşgalcilerden Kasıtlı Çarpma: Beş Yaralı
Cuma, 03 Şubat 2006 - (19:23)
Ahmet Varol
www.vahdet.com.tr

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Siyonist işgalci güçlere ait bir askeri aracın Batı Yaka'nın Kalkiliya şehrinde Filistinlilere ait bir araca arkadan çarpması sonucu beş Filistinli ağır yaralandı. Olay bu sabah (3 Şubat 2006 Cuma) İlyas Peygamber köyüyle Azun beldesi arasındaki yolda meydana geldi. Bu yolda seyir halinde olan Filistinlilere ait bir sivil araca siyonist saldırganlara ait bir askeri araç kasıtlı olarak arkadan çarptı. Çarpma, içinde beş kişinin bulunduğu aracın yoldan çıkmasına ve takla atmasına sebep oldu. Aracın içinde bulunan beş kişinin hepsi de yaralandı. Olayda işgalci saldırganlardan da bir askerin hafif yaralandığı ve hemen olay yerinde tedavisinin yapıldığı bildirildi. Olay üzerine işgalci saldırgan güçler yolu trafiğe kapattılar. Siyonistlere ait ambulanslar olay yerine gönderildi ancak Filistinli yaralılara herhangi bir müdahalede bulunmadılar. Filistinli yaralılara Filistin Kızılay'ına ait ambulanslar acil müdahalede bulundu ve hastaneye nakil işlemini gerçekleştirdiler. Yaralılar Nablus'taki Rivedya Hastanesi'ne kaldırıldılar ve durumlarının ağır olduğu bildirildi.

Olaya şahit olanlar askeri aracın arkadan geldiğini ve Filistinlilere ait sivil araca doğru çok hızlı bir şekilde ilerlediğini dolayısıyla kasıtlı olarak çarpması ihtimalinin yüksek olduğunu dile getirdiler.

İşgalci siyonistler bundan önce de benzer çarpmalar gerçekleştirmişlerdi. 1987'de birinci intifadayı ateşleyen olay da Gazze'de işgalci siyonistlere ait bir kamyonun Filistinli işçileri taşıyan araca kasıtlı olarak arkadan çarpması ve sekiz işçinin ölümüne yol açmasıydı.

Siyonistlerden Yine Saldırı ve Baskın

İşgalci siyonistlerin Filistinlileri yıldırma amaçlı insanlıkdışı baskınları, saldırıları ve tutuklamaları devam ediyor. Dün gece de Cenin'in güneyindeki Kabatiye beldesine yönelik saldırı, baskın ve arama gerçekleştirdiler. Saldırganlar buraya gece yarısından sonra baskın düzenleyerek evlere girdi, evlerin eşyalarına büyük zarar vererek aramalar yaptı ve bazı gençleri tutukladılar. Arama esnasında beldenin ahalisi de uzun süre evlerinin dışında bekletildiler.

İşgalci saldırganların gece Cenin şehrinde ve mülteci kampında da bazı evlere baskınlar düzenledikleri, ev eşyalarını tahrip ederek aramalar yaptıkları bildirildi.

Siyonistler tabii ki bütün bu baskınlarında ve saldırılarında çağdaş emperyalist güçlerin verdiği destekten ve sergilediği tutumdan cesaret alıyorlar. Emperyalist güçler, yurtları işgal edilen, evlerine baskınlar düzenlenen, insanları evlerinden alınıp çöl zindanlarına götürülen mağdur ve mazlum halkı silah bırakmaya zorlarken siyonist saldırganları yeni ve modern silahlarla destekliyorlar.

Siyonistlerin "Aç Bırakma" Uygulamaları

Filistinlilerin siyasi tercihlerine tahammül edemeyen ve onların varlık haklarını bile siyonist işgali meşrulaştırmada pazarlık aracı olarak kullanan çağdaş sömürgeci güçler siyonist işgalcilerin Filistinlileri aç bırakma amaçlı uygulamalarını görmek istemiyorlar. Filistinlilerin HAMAS'ı seçmelerinden sonra özerk yönetimin 55 milyon dolara yakın gümrük paralarını donduran işgalci siyonist devlet aynı zamanda Gazze'nin ihracat ve ithalatta kullandığı tek ticarî kapısını kapatarak bu bölgeyi aç bırakma amaçlı uygulama başlattı. Gazze'deki insan hakları ve hukuk kuruluşları siyonist devletin söz konusu ticari kapıyı kapatması sebebiyle bölgenin ciddi bir sorun yaşamaya başladığını, temel ihtiyaç maddelerinin tükenmeye yüz tuttuğunu dile getirdiler. Mizan adlı hukuk ve insan hakları kuruluşu Gazze'de yaşayanların ihtiyaç duydukları gıda maddelerini bu kapıdan soktukları gibi kendi ürünlerini de buradan dünya piyasasına sunduklarını dile getirerek işgal devletinin Filistinlileri aç bırakma amacıyla söz konusu kapıyı kapattığına dikkat çekti. Mizan örgütüyle İnsan Hakları Doktorları Kurumu tarafından ortaklaşa yayınlanan bildiride işgalci siyonist devletin uygulaması sebebiyle çocuklar için kullanılan sütlerin ve diğer gıda maddelerinin tükenme noktasına geldiğini dile getirdiler. Bildiride işgal devletinin söz konusu uygulaması sebebiyle muhtelif yardım kuruluşlarından gönderilen 90 konteyner gıda ve ihtiyaç maddesinin işgal devletinin limanlarında tutulduğuna dikkat çekildi.

Mescidi Aksa İçin Yaş Sınırlaması

İşgalci saldırgan devlet Filistinli Müslümanların tüm özgürlüklerini kısıtladığı gibi ibadet özgürlüğünü de kısıtlıyor. Bu amaçla bu hafta Cuma namazında İslâm'ın üç önemli kutsal mabedinden biri durumundaki Mescidi Aksa'ya giriş için 45 yaş sınırlaması getirildi. Bugün siyonist saldırgan devletin polisleri Cuma namazı vaktinde Mescidi Aksa'nın etrafını kuşatarak 45 yaşın altındaki Müslümanların bu kutsal mabede girmelerini engellediler. Müslümanların, Danimarka'da Resulullah (s.a.s.)'a hakaret amaçlı karikatürler yayınlanmasını protesto için bir gösteri ve yürüyüş düzenleyeceklerini açıklamaları sebebiyle siyonist saldırgan devletin bu uygulamaya başvurduğu bildirildi.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Ahmet Varol'in Son 10 Yazısı
   'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
   Filistin’de Yaşananlar Yine Saptırılıyor
   İsrail, İran’a saldırabilir mi?
   Şeytanın askerleri görevde
   60. yıl etkinlikleri
   Büyük Felaketin Altmışıncı Yılı
   Lübnan olayları üzerine
   İşgalcinin azgınlığı
   Haçlılık damarları kabardı
   Kısa Notlarla
   Kosova'nın Bağımsızlığı
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.