Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
Siyonist Vahşetten Seri Cinayetler
Salı, 07 Şubat 2006 - (20:18)
Ahmet Varol
www.vahdet.com.tr

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Vahşet, terör ve cinayetlerle varlığını sürdüren işgalci siyonist devlet son günlerde adeta Filistin topraklarında insan avına çıkmış gibi seri cinayetler işliyor. Geçtiğimiz Pazar günü Gazze'ye yönelik iki ayrı füze saldırısında 3'ü el-Fetih'in askeri kanadı durumundaki el-Aksa Şehitleri Birlikleri'ne, 2'si ise İslâmî Cihad Hareketi'nin askeri kanadına mensup Kudüs Seriyyeleri'ne mensup 5 mücahidi şehit edin işgalci saldırganlar dün (6 Şubat 2006 Pazartesi) ve bugün de cinayetlerine yenilerini eklediler.

İşgalci saldırganlar dün Gazze'de el-Fetih'in askeri kanadı durumundaki el-Aksa Şehitleri Birlikleri'ne mensup iki mücahidin bulunduğu araca füze fırlatarak şehit ettiler. Olaylara şahit olanların verdiği bilgilere göre, dün işgalci siyonist devlete ait savaş uçakları Gazze'nin Cibaliya mülteci kampı civarında bulunan Ebu Safiyye mıntıkasında seyir halinde olan bir araca iki adet füze fırlattı. Araca isabet eden füzeler tamamen tahrip olmasına ve yanmasına sebep olurken içindeki iki yolcunun da feci bir şekilde can vermesine yol açtı. Olay yerine gelenler hedef alınanların cesetleriyle değil etrafa saçılmış ve yanmış organlarıyla karşılaştılar. el-Aksa Şehitleri Birlikleri tarafından yapılan açıklamada şehit edilenlerin 27 yaşındaki Rami Hanuna ile 25 yaşındaki Hasan Usfur olduğu bildirildi. Açıklamada bu iki kişinin hareketin Cibaliya bölgesindeki mücahit gruplarının komutanlarından olduğu belirtildi. Saldırı üzerine bölgedeki ahali olay yerine akın ederek işgalci saldırganlara karşı tepkilerini ve hiddetlerini ortaya koymaya çalıştılar.

Bu saldırının üzerinden fazla zaman geçmeden işgalci saldırgan güçler Batı Yaka'nın Nablus şehri yakınlarında cinayet silsilelerine bir yenisini eklediler. İşgalciler bu gece sabaha doğru Nablus'un batısındaki Rivedia bölgesinde İslâmî Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Seriyyeleri'nin komutanlarından Ahmed Reddad'a saldırı düzenlediler. 35 yaşındaki Reddad'ın şehit edildiği olayda işgalci askerlerden de ikisi yaralandı. Verilen bilgilere göre işgalci saldırganlar sekiz askeri araçla Rivedia'da Kudüs Üniversitesi kampusu yakınında bulunan bir binayı kuşatmaya aldılar. İşgalcilerin saldırıya geçmesi üzerine mücahitlerle saldırgan siyonistler arasında çatışma çıktı. Çatışmada komutan Ahmed Reddad şehit olurken, saldırganların iki askerleri de yaralandı ve derhal hastaneye nakledildikleri görüldü. İşgalci siyonist devlet yaralanan askerlerinin durumları hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Ebu Halil künyesiyle tanınan Ahmed Reddad olaydan iki gün önce işgalci saldırganların Asker ve Belata arasında bir yere tuzak kurarak düzenledikleri bir başka saldırılarından sağ kurtulmuştu.

Siyonistlerin son saldırıları bu kadarla kalmadı. Bu sabah Gazze bölgesinin kuzeyinde meskûn bir bölge işgalcilerin hava saldırılarına hedef oldu. Bu saldırıda Zebide Neşet el-Kiylânî isimli 15 yaşında bir kız çocuk yaralandı. İşgalcilere ait askeri uçakların el-Kiylânî'nin ailesinin ikamet ettiği eve bir adet füze fırlattıkları bildirildi.

İşgalciler ayrıca Batı Yaka bölgesinde Filistinlilere ait muhtelif yerleşim merkezlerine baskınlar ve saldırılar düzenledi, tutuklamalar yapmaya devam ettiler.

Direnişçilerden Cevabî Eylemler

İşgalci siyonistlerin saldırgan tutumlarına Filistinli mücahitler de muhtelif eylemlerle karşılık vermeye devam ediyorlar. Bu sabah (7 Şubat 2006 Salı) Kudüs Seriyyeleri ve el-Aksa Şehitleri Birlikleri tarafından Gazze'nin doğusunda bir askeri noktaya iki adet gelişmiş füze fırlatıldığı bildirildi. İki direniş grubu tarafından yapılan ortak açıklamada bu sabah Nahil Uz geçiş kapısı yakınında askeri amaçla kullanılan bir binaya biri Kudüs 2 diğer Aksa 107 tipi iki adet füze fırlatıldığı ve füzelerin hedefe isabet ettiği bildirildi. Açıklamada eylemin işgalci devletin son cinayetlerine cevap amaçlı olarak düzenlendiği belirtildi. İşgalci devlet eylemin yol açtığı zayiatla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Bu arada el-Aksa Şehitleri Birlikleri iki komutanlarının şehit edilmesi üzerine seferberlik ilan ettiğini ve işgalcilerden intikam alınması için eylemler düzenleneceğini bildirdi. Bu konuda yapılan açıklamada Filistinli mücahitlerin kanlarının ucuz olmadığının işgalci siyonistlere bir kez daha gösterileceği vurgulanarak: "Siyonist işgalin, bizim büyük komutanlarımızı hedef alan cinayetleri cezasız kalmayacak ve onlara mücahitlerimize darbe vurmanın acısı çektirilecektir" denildi.

HAMAS Heyetinin Diplomatik Çıkartması

HAMAS'ın Siyasi Birim'ine mensup üyelerinden oluşan heyet Filistin'de kurulacak hükümet ve Filistin davasının geleceği hakkında görüşmeler yapmak üzere başlattığı diplomatik ziyaretlerini sürdürüyor. Heyetin başkanı Halid Meş'al Kahire ziyareti esnasında Arap Birliği Teşkilatı genel sekreteri Amr Musa ile de bir araya gelerek görüşme yaptı. Heyetin Mısır'dan sonra Katar, Sudan ve Suudi Arabistan'ı ziyaret edeceği açıklandı. Ancak gezi bu ülkelerin ziyaret edilmesiyle sona ermeyecek. Daha başka Arap ülkelerinin ve İslâm ülkelerinin de ziyaret edilmesi planlanıyor. Heyet içinde yer alan İzzet er-Reşak yaptığı açıklamada Mısır'daki görüşmelerde kendilerine İsrail'i tanıma ve silah bırakma gibi şartlar ileri sürüldüğü iddialarının doğru olmadığını, hareketlerinin izleyeceği siyasette Filistin halkının zarar görmeyeceği bir şekilde vakıayı göz önünde bulunduracağını ancak ilkelerinden de taviz vermeyeceğini dile getirdi.

Filistin'de Bir Dava Önderi Vefat Etti

Filistin davasının değerli önderlerinden, ömrünü Kudüs ve Mescidi Aksa davasına vakfeden, bu alanda büyük hizmetler veren Mühendis Hasan el-Kîk Ebu Süleyman bu sabah vefat etti. Filistin'deki İslâmî faaliyetlerde oldukça aktif konumda olan ama görünmeyen önderler arasında yer alan değerli önder Ebu Süleyman'ın vefatı Filistin'de herkesi hüzne gark etti. Pek çok hayır hizmetlerinde bulunan Ebu Süleyman aynı zamanda Müslüman Kardeşler cemaatinin Filistin'de teşkilatlanmasına da öncülük etmişti ve cemaatin Filistin bürosunun üyesiydi. Bu değerli dava önderi aynı zamanda HAMAS'ın kurucu üyeleri arasında yer almıştı. Filistin'de birçok üniversitenin ve okulun açılışlarına öncülük etmiş, bu eğitim kurumlarının hizmetlerinin yürümesi için yönetim kurullarında yer almıştı.

HAMAS, Ebu Süleyman'ın vefatı münasebetiyle bir açıklamada bulunarak onun Filistin'deki hayır hizmetlerinde ve İslâmî hareketin yapılanmasında çok büyük hizmetlerinin olduğuna dikkat çekti.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Ahmet Varol'in Son 10 Yazısı
   'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
   Filistin’de Yaşananlar Yine Saptırılıyor
   İsrail, İran’a saldırabilir mi?
   Şeytanın askerleri görevde
   60. yıl etkinlikleri
   Büyük Felaketin Altmışıncı Yılı
   Lübnan olayları üzerine
   İşgalcinin azgınlığı
   Haçlılık damarları kabardı
   Kısa Notlarla
   Kosova'nın Bağımsızlığı
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.