Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
Batı bizi karalıyor
Perşembe, 09 Şubat 2006 - (14:07)
Abdullah Elamadi

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Tuhaflık, Avrupa Komisyonu'nun İslam dünyası ile Danimarka arasındaki krize yönelik tutumunda görülmekte. Komisyon, İslam ülkelerini, Danimarka ürünlerini boykot ederek serbest ticaretin ruhuna aykırı davrandıkları gerekçesiyle Dünya Ticaret Örgütü'nü şikâyet etme tehdidini savuruyor.

Oysa bütün Avrupa, Danimarka ile aynı safta olsa da, bu tutum biz Müslümanları ırgalamaz. Açlıktan ölsek dahi. Bütün Avrupa ve başta ABD bilmeli ki, Müslümanlar siyasi ve ekonomik konularda hakarete uğrayabilir, bir biçimde işgal ve ülkelerinin gasp edilmesi konularında bilinç yetersizliği ve başka bilinen gerçekler dikkate alınarak aldatılabilirler, ancak hakaret dinlerine veya simge isimlerine gelirse kendiliğinden karşı koyarlar. Şu an yaşanan budur.

Halkçı İslami öfke, en uçtaki Endonez-ya'dan başlayarak Pakistan'a, Hindistan'dan bütün Arap âlemine ve Avrupa'nın içine kadar bütün dünyanın dikkatini çekmiştir. Konu Batı'da bazılarının düşündüğü basitlikte değildir. Bu kimseler kutsallıkları çiğnemeyi ve kutsal ne varsa hakaret etmeyi alışkanlık haline getirdiler. Hz. İsa ve diğer peygamberler de ellerinden kurtulmuş değil. Hal böyleyken basiretlerindeki körlük nedeniyle kin besledikleri Hz.Muhammed'e nasıl dil uzatmasınlar ki?

Peki Batı bizi niçin karalıyor? Yoksa Müslüman toplumların çeşitli yöntem ve araçlarla iğrenç biçimde Batılılaştırılmasına rağmen dinimizin değerlerine ve değişmezlerine sıkı sıkıya tutunduğumuz için mi bizleri ayıplıyor? Ya da Batı değişmezlerimizi, kutsallıklarımızı kabullenişimizi, kutsiyetlerini muhafaza edişimizi ve dokunulmasını engelleyişimizi mi sindiremiyor?

Onlara ne oluyor da bizleri en azından dinimiz ve kutsallıklarımızla baş başa bırakmıyorlar? Ülkelerimizi, zenginliklerimizi ve fikirlerimizi gasp etmeleri yetmiyor mu? Bizden bundan daha fazla ne istiyorlar?

İslam dünyasının hâlâ narkoz hali yaşıyor olması ve henüz uyanmaması onlar için bir şans. Yoksa Batı elindeki bu uygarlık ve ilerlemeden faydalanamazdı.

Sahip olduğu bu medeniyetin yakıtı bizim kaynaklarımız. En azından bu yakıtın büyük kısmı bizim ülkelerimizden gitme.

Radikal gazetesi
(Umman gazetesi Vatan, 6 Şubat 2006)

 

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Abdullah Elamadi'in Diğer Yazıları
Yazarın başka yazısı bulunmamaktadır.
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.