Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
Barış Asil Bir Amaçtır
Pazartesi, 15 Mayıs 2006 - (17:45)
Cindy Sheehan

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Cindy Sheenan'dan mektup var. Sheenan'ın mektubunda söz ettiği çağrısı şöyle: Bu "Anneler Günü"nde hâlâ barışçıl bir dünyaya sahip olma şansımız varsa diye "Irak'ın işgaline son verilmesini" talep etmek.


Bu pazar, en büyük çocuğumun yokluğunda geçirdiğim üçüncü Anneler Günü olacak. Casey, Irak'ta, 2004'ün Anneler Günü'nden tam beş hafta önce öldürüldü.

Her geçen gün inanılmaz bir acı ve özlemle dolu: Casey'ye, onun geleceğine, "burada ve şimdi"sine dolu bir özlem. Bayramlar ve doğum günleri gibi özel günler, giderek daha zor geliyor. Casey artık Anneler günün kutlu olsun demek için beni hiç aramayacak. Bir daha o komik kartları göndermeyecek. Casey'den bir gelinim, torunum olmayacak.

George ve Laura Bush, muhtemelen Anneler Günü'nü kızlarıyla birlikte, birlikte olmanın mutluluğu ve güveniyle kutlayacaklar. Jenna'yla Barbara, babalarının açgözlü, yıkıcı politikalarının, biz dünya annelerinin çoğunu acıya, ıstıraba gark eden politikalarından hiç zarar görmeyecekler.

Bu Anneler Günü'nde, 13 Mayıs Cumartesi saat 15:00'ten başlayarak Beyaz Saray'ın önünde 24 saat nöbet tutmak için CODEPINK'e ve ülkenin her bir yerinden gelen annelere katılacağım. Daha fazla Cindy ve Casey Sheehan'lerin üretilmeden Irak'ın işgaline son verilmesini talep edeceğiz. Eğer hâlâ barışçıl bir dünyaya sahip olma şansımız varsa diye, bu dünyanın anneleri ve çocukları olarak hükümetimizden Irak'ı işgal etmemesini ve öldürmemesini isteyeceğiz. Susan Sarandon'ın yanı sıra, aynı şey için çalışan birçok barış ve cesaret annesi de bize katılacak.

George Bush, benimle buluşup da Casey'nin, iki bin dört yüzden fazla cesur, genç Amerikalının ve yüz binlerce masum Iraklının ölümüne hangi asil amacın neden olduğunu hiç yanıtlamadı.

Teröre Karşı Savaş'ı bir Teröre Savaşı'yla sürdürüp savaş makinesini zengin etmek asil bir amaç değildir. Barış asil bir amaçtır.

Lütfen, bu asil amaç düşümüzü gerçeğe dönüştürmek için bize katılın. Gelebiliyorsanız Washington'a gelin (daha fazla bilgi edinmek için tıklayın) veya kendi bölgenizdeki bir Anneler Günü etkinliğine katılın ya da çabalarımızı bir gül göndererek veya bağış yaparak destekleyin. Bir de, annelerden ve diğerlerinden oluşan, bu savaşı da, bundan sonrakini de durduracak kadar güçlü bir hareketi kurarken, bizimle birlikte çalışın. (CS/TK)

* Cindy Sheehan'in metnini Tolga Korkut Türkçeleştirdi. (bianet)

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Cindy Sheehan'in Diğer Yazıları
Yazarın başka yazısı bulunmamaktadır.
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.