Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
İsrail Kuruluş Yıldönümünü Katliamla Kutladı
Salı, 16 Mayıs 2006 - (18:48)
Ahmet Varol
www.vahdet.com.tr

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

14 Mayıs 1948 İsrail işgal devletinin kuruluş deklarasyonunun yayınlandığı tarihtir. Dolayısıyla 14 Mayıs 2006 işgalci siyonist saldırganların Filistin toprakları üzerine gayri meşru bir devlet inşa etme işlemini resmileştirmelerinin 58. yıldönümüydü. Fakat ilginçtir ki bu devlet kuruluşunun 58. yıldönümünde de karakterini, çizgisini metodunu değiştirmemişti. Kuruluşunu masum insanların kanları üzerine gerçekleştirdiği gibi 58. yıldönümünü de onların evlatlarının, soylarından gelenlerin temiz kanlarını akıtarak kutladı.

İşgalci siyonistler 14 Mayıs 2006 Pazar günü Batı Yaka'nın Cenin ve Kabatiye şehirlerinde gerçekleştirdiklerdi vahşi katliamlarda yedi Filistinliyi şehit ettiler.

Şehit edilenlerden birinin İslâmî Cihad Hareketi'nin Batı Yaka bölgesindeki komutanlarından, birinin de Filistin özerk yönetimi istihbaratından bir subay olduğu bildirildi.

Olayla ilgili olarak verilen bilgilere göre işgalcilerin kuruluş yıldönümü katliamlarının birincisi Batı Yaka'nın Kabatiye kasabasında gerçekleştirildi. Saldırganlar burada İslâmî Cihad Hareketi'ne mensup mücahitlerin bulunduğu bir evi kuşatmaya aldılar. Kuşatmaya içerideki gençlerin silahla karşılık verdikleri iddiasıyla yoğun bir şekilde ateş etmeye başladılar. Ancak olay hakkında açıklama yapan İsrail ordusu sözcüsü Jakob Dellal'ın da itiraf ettiği üzere kuşatmaya alınan gençlerin teslim olduklarını bildirmelerine rağmen işgalci askerler ateş etmeye devam ederek kıstırılan gençleri öldürdüler. Bu durum işgalcilerin katliamı önceden planladıklarını ve bir tür kutlama töreni olarak değerlendirdiklerini gösteriyor. Buradaki katliamda 6 Filistinli genç şehit edildi. Bunlardan birinin İslâmî Cihad komutanı 20 yaşındaki Mücahid Hanayişe birinin de onun kardeşi olduğu bildirildi.

Saldırganlar katliam gerçekleştirdikten sonra işgal güçlerine ait iş araçları kuşatmaya alınan evi tamamen yıktılar.

İşgal devletinin kuruluş yıldönümünde ikinci büyük saldırı ise Batı Yaka'nın Cenin şehrinde gerçekleştirildi. Burada Filistin istihbaratı subaylarından 21 yaşındaki Ömer Cebbarin şehit edildi.

İşgal güçlerinin iğrenç saldırılarına ve katliamlarına Filistin'deki muhtelif çevrelerden tepkiler geldi. İslâmî Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Seriyyeleri tarafından yapılan açıklamada siyonistlerin son saldırılarıyla yeni bir vahşi katliama imza attıkları dile getirilerek bunun cevapsız kalmayacağı bildirildi. Kudüs Seriyyeleri siyonistlerin katliamlarına şehadet eylemleriyle karşılık vereceklerini açıkladı.

Şehitlerin cenazeleri bugün büyük bir kalabalığın iştirakiyle kaldırıldı.

İşgalci siyonistler saldırılarına bugün de devam ettiler. Gazze'nin Han Yunus kasabasının doğusunda yer alan Abesân'da İslâmî Cihad mücahitlerinin bindiği bir araca siyonistlerin helikopterleri tarafından saldırı düzenlenmesi üzerine araçta bulunan üç mücahitle yoldan geçen bir Filistinli kadın yaralandı. Yaralıların kaldırıldığı hastanelerden verilen bilgilerde yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu ifade edildi.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Ahmet Varol'in Son 10 Yazısı
   'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
   Filistin’de Yaşananlar Yine Saptırılıyor
   İsrail, İran’a saldırabilir mi?
   Şeytanın askerleri görevde
   60. yıl etkinlikleri
   Büyük Felaketin Altmışıncı Yılı
   Lübnan olayları üzerine
   İşgalcinin azgınlığı
   Haçlılık damarları kabardı
   Kısa Notlarla
   Kosova'nın Bağımsızlığı
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.