Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
Sayda'daki Cinayetin Sorumlusu İsrail
Cumartesi, 27 Mayıs 2006 - (17:53)
Ahmet Varol
www.vahdet.com.tr

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Filistin İslâmî Cihad Hareketi'nin Lübnan'ın Sayda şehrindeki sorumlusu Hacı Mahmud el-Meczûb ile kardeşi bugün (26 Mayıs 2006 Cuma) işgalci siyonistlerin düzenledikleri bir suikast neticesinde şehit edildi. İşgal devleti olay sonrasında yaptığı açıklamada cinayetle ilgisinin olmadığını ileri sürmüştü. Ancak elde edilen tüm deliller ve bilgiler cinayetin işgalci siyonist devletin işi olduğunu ortaya koyuyor. İslâmî Cihad Hareketi olayla ilgili açıklamasında şiddeti ve çatışmaları Filistin topraklarının dışına taşıyan İsrail'in bu işten kendinin zararlı çıkacağını vurguladı.

Verilen bilgilere göre cinayeti planlayanlar Hacı Mahmud el-Meczub ile kardeşinin kullandığı yola bugün bir gizli bomba yerleştirmişlerdi. Bombanın patlaması üzerine kardeşi Nidal olay yerinde şehit olurken Hacı Mahmud ağır bir şekilde yaralandı. Tedavi için derhal Beyrut'ta bir hastaneye nakledilen el-Meczub ikindiye doğru hastanede hayatını kaybetti.

İslâmî Cihad'ın Genel Sekreter Yardımcısı Ziyad en-Nahhale olayla ilgili açıklamasında cinayetten tamamen işgal devletinin sorumlu olduğunu dile getirdikten sonra bu cinayetin kesinlikle cevapsız kalmayacağını vurguladı. en-Nahhale basın yayın organlarına dağıtılan açıklamasında çatışmayı Filistin topraklarının dışına taşıyan İsrail'in bundan kendinin zarar göreceğini ifade etti. Açıklamada: "İslâmî Cihad'ın eli uzundur ve İsrail'e ve onun kurumlarına bulundukları her yerde uzanabilecek durumdadır" denildi.

Ziyad en-Nahhale'nin verdiği bilgiye göre Hacı Mahmud el-Meczûb'a karşı bundan önce iki kere daha aynı metotla suikast girişiminde bulunulmuş ancak her ikisinden de kurtulmuştu. Suikast tarzının aynı olması ölümüne sebep olan son suikast planının arkasında da, bundan önceki planları yapan işgal devletinin olduğuna delalet ediyor. Dolayısıyla işgal devletinin olayla ilgisinin olmadığına dair açıklaması herhangi bir anlam ifade etmiyor.

Ziyad en-Nahhale, gerek Filistin'in içinde ve gerekse dışında kendi elemanlarını hedef alan cinayetlerin, suikastların gözlerini korkutmayacağını, mücahitlerin kararlılıklarını bozamayacağını ve İslâmî Cihad Hareketi'nin Filistin'deki direnişte kalkanın başı olmaya devam edeceğini söyledi.

Öte yandan İslâmî Cihad'ın Lübnan'daki sözcüsü Imad er-Rıfa'î de yaptığı açıklamada işgal devletinin istihbarat örgütü MOSSAD'a mensup elemanların bazı Avrupa ülkelerinin pasaportlarını kullanarak Lübnan'a girdiklerine ve bunların amaçlarının Filistin direniş örgütlerinin elemanlarını hedef alan suikastlar düzenlemek olduğuna dair bilgiler alındığını hatırlattı. er-Rifa'i bu bilgilerin de cinayetin arkasında işgal devletinin olduğunu ortaya koyduğuna dikkat çekti.

Siyonistlerin Top Saldırıları Sürüyor

Cinayet, vahşet ve katliam devleti işgalci siyonist devletin Gazze'ye yönelik top saldırıları devam ediyor. Bugün Gazze'nin kuzey bölgesini hedef alan top saldırısında da 14 yaşında bir Filistinli çocuğun ağır yaralandığı bildirildi. Gazze'nin kuzeyindeki Beyt-i Hanun mıntıkasının ahalisinden olan Tarık Şahat adlı çocuğun atılan top mermilerinden sıçrayan şarapnel parçalarıyla yaralandığı haber verildi. Yaralanan çocuk önce ilk müdahale için Beyti Hanun Hastanesi'ne götürüldü. Ancak durumunun ağır olması sebebiyle Gazze şehrindeki Daru'ş-Şifa Hastanesi'ne nakledildi.

Bu sabah gerçekleştirilen bir başka top saldırısında da Cibaliya mülteci kampı ahalisinden 54 yaşındaki Ömer Ebu Verde yaralanmıştı. Ebu Verde'nin de şarapnel parçalarıyla yaralandığı ve durumunun ağır olduğu bildirildi.

www.vahdet.com.tr

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Ahmet Varol'in Son 10 Yazısı
   'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
   Filistin’de Yaşananlar Yine Saptırılıyor
   İsrail, İran’a saldırabilir mi?
   Şeytanın askerleri görevde
   60. yıl etkinlikleri
   Büyük Felaketin Altmışıncı Yılı
   Lübnan olayları üzerine
   İşgalcinin azgınlığı
   Haçlılık damarları kabardı
   Kısa Notlarla
   Kosova'nın Bağımsızlığı
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.