Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Hillary Seçim Öncesi Ağlama Duvarı'nda

Salı, 15 Kasım 2005 - (20:35)

Facebook da paylaş

2008'de yapılacak ABD başkanlık seçimlerine hazırlanan eski first lady Hillary Clinton, İsrail'e sıcak mesajlar veriyor.Yahudilerin kutsal saydığı Ağlama Duvarı'na giden Clinton, dualarını yazdığı kağıdı duvara bıraktı

ABD'de 2008'de yapılacak olan başkanlık seçimlerine hazırlanan eski Başkan Bill Clihton'un senatör eşi Hillary Clinton, seçim öncesi ABD'deki Yahudi lobisi ve İsrail hükümetiyle ilişkilerinde oldukça dikkatli davranıyor. Eşi Bill Clinton'la birlikte 10 yıl önce suikaste kurban giden eski İsrail Başbakanı İzak Rabin'i anma törenlerine katılan New York senatörü Hillary, bu kapsamda Kudüs'deki Ağlama Duvarı'na da giderek dua etti ve Yahudi din adamlarından duvarla ilgili bilgi aldı.

UTANÇ DUVARINA DESTEK

Kendisi bir Katolik Hristiyan olan Hillary'nin, Yahudilerin kutsal saydığı Ağlama Duvarı'nın önünde huşu içinde çektirdiği fotoğrafını görenler, "2008'in başkan adayı, seçim startını erken verdi" yorumunda bulundular. Günlerdir bölgede bulunan Hillary Clinton önceki gün de İsrail'in Batı Şeria'da inşa ettiği utanç duvarının önünde fotoğrafçılara poz verdi ve bu duvarın İsrail'in kendini korumak için doğal bir hakkı olduğunu söyledi. Clinton, "Bu Filistin halkına karşı inşa edilmiyor, teröristlere karşı yapılıyor. Filistin halkı da terörü engellemek için yardımcı olmalı" diye konuştu. Filistin halkının terörizme karşı tavrını değiştirmesini isteyen eski first lady, Filistin yönetimine de göndermede bulundu. Hillary Clinton "Terörizme karşı tavır Filistin yönetiminden başlamalı ve halka açılmalı" dedi.

HILLARY'NİN ÇELİŞKİSİ

Eşi Bill Clinton'un başkanlık döneminde fanatik derecede Yahudi düşmanı olduğu ileri sürülen Hillary Clinton'un, 2008 seçimlerine hazırlandığı bir dönemde İsrail lobilerine olan yakınlığı, dikkat çekiyor. Bayan Clinton 1999'da Gazze'ye yaptığı gezi sırasında Filistin lideri Yaser Arafat'ın eşi Süha Arafat'a göstermiş olduğu yakınlık, ABD'deki Musevi toplumunun tepkisini çekmişti. Hillary Clinton artan tepkileri bastırmak için Amerika'daki Yahudi kadın derneklerinde "İsrail'in başkenti Kudüs olmalı" demişti.

Yeni Şafak

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Askeri-Politik' Kategorisinde Son 10 Yazı
   İsrail'de üst düzey ilk istifa
   Biliks: İran nükleer silah üretmiyor
   Uluslararası Af Örgütü: İsrail’in bilerek Lübnan’da sivil hedeflere saldırdı
   İran Arapların düşmanı değil
   Fransa'da İsyan Dur Durak Bilmiyor
   CIA İspanya'nın Havayollarını Gizlice Kullandı mı?
   Viyana'da ''Çoğulcu Dünyada İslam'' Konferansı
   Avusturya'da İslam konferansı
   Fransa'da olağanüstü hale rağmen olaylar sürüyor
   Hükümet, gurbetçilerle buluştu
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.