Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Bush'tan sonra siyasi suikast endişesi

Pazar, 13 Ocak 2008 - (12:35)

Facebook da paylaş

İsrail'in ABD Başkanı Bush'un ziyaretinden sonra Filistin'de siyasi parti liderleri ve hükümet yöneticilerine karşı siyasi suikastler düzenlemesinden endişe ediliyor.

Filistin Halk Direniş Komiteleri'nin askeri kanadı Nasır Salahaddin Tugayları komutanlarından Ebu Ubeyr, ABD Başkanı George Bush'un Filistin ziyaretinin İsrail'in tüm dünyadaki Yahudilerin devleti olması fikrine destek olmak ve Filistinli mültecilerin haklarının yok sayılmasını ifade etmek için gerçekleştiğini söyledi. Ebu Ubeyr, Bush'un Filistin direniş güçlerine yönelik kışkırtıcı üslubundan da açıkça anlaşılacağı üzere bu ziyaretin ardından büyük ihtimalle İsrail güçlerinin saldırılarını artırmalarının beklendiğini belirterek, bu saldırıların siyasi suikastlara dönüşerek siyasi parti liderleri ve hükümet yöneticilerine yönelebileceği uyarısında bulundu. Direniş komutanı Ebu Ubeyr yaptığı basın açıklamasında, Batı Yaka kentlerinin tıpkı Irak'ta olduğu gibi Amerikan deniz piyadeleri tarafından işgal edilmesinin, Filistin güvenlik güçlerine güvenilmeyip görevleri başından kovularak yerlerine ABD ve Siyonist güçlerin istihdam edilmesinin utanç verici olduğunu belirterek, "Bir gün için bile olsa, Bush'u korumak için böylesine büyük önlemler alınması onun dünya halkları tarafından sevilmediğinin en önemli göstergesidir" dedi. Ebu Ubeyr son olarak şunları ifade etti: "Bush ziyaretiyle yeni bir şey söylememiştir. Tek yaptığı, Filistinlilerin füzelerinden rahatsız olduğunu ifade etmek ve Mahmut Abbas'ın İsrail'in bekçiliğini daha iyi yapabilmesi için teşviktir. Tabii ki sadece içi boş vaadler karşılığında." BUSH'UN AMACI FİLİSTİN'DE BÖLÜNMEYİ DERİNLEŞTİRMEK Bu arada Filistin davasının tasfiye çabalarına dikkat çeken Filistinli gruplar, Bush'un ziyareti başarısızlığını telafi amaçlı olduğu görüşümde birleşti. Filistinliler, İsrail'in Yahudi bir devlet olduğunu savunan ABD Başkanı George Bush'un açıklamalarını sert bir dille eleştirerek, Bush'un başarısız geçen başkanlık dönemini Filistinlilere karşı projeler geliştirerek kendince başarıyla kapatmak istediğini söylediler. Açıklamada Bush'un temel amacının Filistinliler arasındaki bölünmeyi derinleştirmek olduğu ifade edildi. 1948 yılında işgal edilmiş topraklardaki çeşitli partileri ve sivil toplum kuruluşlarını bünyesinde toplayan Gazze'deki Kuşatmaya Karşı Mücadele Derneği, "Bush Geldiğin Yere Dön!" başlıklı açıklamasında, ziyaretini Filistinlilerin dönüş hakkının kaldırılmasını isteyerek sonlandıran Bush'un açıklamalarını kınadı. İslami Hareket, Ulusal Demokratik Parti, Filistin Halkı Hareketi, Ulusal İlerici Birlik Koalisyonu, Arap Demokratik Partisi gibi siyasi kuruluşların imzasını taşıyan bildiride, "Irak halkının, Afganistan halkının ve ezilen birçok halkın kanı eline bulaşmış olan Bush, şimdi de Filistinlilerin kanlarını akıtmak istemektedir" ifadeleri kullanıldı. Bush'un ziyaretinin Irak, Lübnan, Suriye ve İran politikalarındaki iflası telafi etme çabası taşıdığının belirtildiği açıklamada ABD'nin "ılımlı ülkeler" şeklinde tarif ettiği ülkeleri korumaya çalıştığı kaydedildi.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Ortadoğu' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Lübnan'daki Komplo İfşa Edildi
   Siyonist ideoloji çöküşte
   Hizbullah: ''Hükümet bize savaş ilan etti''
   İsrail’de “Golan” krizi!
   Nasrullah: ''Tüm kırmızı çizgileri çiğnediniz, sınırsız bir savaş istiyorsanız biz hazırız ''
   Hizbullah orduya iki gün süre verdi.
   33 gün savaşının artçı şokları
   Beyrut kaosa sürükleniyor.
   İsrail'e göre Hizbullah nasıl zayıflatılır?
   İsrail İstihbaratı: Hizbullah Eskisinden de Güçlü
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.