Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Nasrullah: ''Tüm kırmızı çizgileri çiğnediniz, sınırsız bir savaş istiyorsanız biz hazırız ''

Cumartesi, 16 Şubat 2008 - (09:20)

Facebook da paylaş

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, terörist bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Hizbullah komutanlarından İmad Muğniye’nin kanının İsrail’in sonunu getireceğini söyledi.

Önceki gün Şam’da düzenlenen terörist saldırıda hayatını kaybeden Hizbullah Komutanlarından İmad Muğniye’nin cenaze töreni dolayısıyla bir konuşma yapan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İmad Muğniye’nin dökülen kanının İsrail’in yok oluşuna zemin hazırlayacağını söyledi. “Düşman bu terörle çok büyük bir aptallık yaptı, çünkü Direniş’te en küçük bir gevşeme veya zayıflama söz konusu değildir. Muğniye’nin kardeşleri onun cihat yolunu ve hedeflerini eskisinden daha da güçlü bir şekilde sürdürecektir” diyen Nasrullah, İsrail’in daha önce Hizbullah liderlerinden Ragıb Harb ve Seyyid Abbas Musevi’ye yönelik terör saldırılarının sonuçlarına değindi ve “Bu terörler Direniş’i daha da güçlendirdi ve İsrail’in güney Lübnan’dan def edilmesiyle sonuçlandı. Bu kez de Şehit Muğniye’nin kanı İsrail’in yok oluşunun başlangıcını oluşturacaktır” diye konuştu. Hizbullah’ın İsrail’in her türlü saldırısına karşı koymaya hazır olduğunu belirten Nasrullah, İsrail’e seslenerek “bundan sonraki savaşlarda sizi bir Muğniye veya birkaç bin savaşçı bekliyor olmayacak, şehadeti arzulayan on binlerce savaşçı sizi bekliyor olacak” dedi. İsrail’in İmad Muğniye’ye yönelik terör saldırısını Lübnan dışında gerçekleştirdiğine dikkat çekerek “tüm kırmızıçizgileri çiğnediniz. Eğer bu şekilde sınırı olmayan bir savaş istiyorsanız, tüm dünya duysun ki biz bu tür bir sınırı olmayan savaşa bütünüyle hazırız” dedi. Lübnan’a yönelik 33 günlük savaşın sivil boyutlarıyla 2006’da İsrail’i destekleyen devletlerin desteğiyle halen sürdüğünü belirten Hizbullah Genel Sekreteri, İmad Muğniye’nin son yaşanan savaşta büyük bir rol oynadığını söyleyerek “Biz bugün Şehit Muğniye ile ahdimizi tazeliyoruz, direnişin yolunu kesin zaferi kazanıncaya kadar sürdüreceğiz, bunu sürdürme konusunda ne fedakarlık gerekiyorsa bunu göstereceğiz” diye konuştu. 14 Martçı liderlerin Refik Hariri’nin ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptıkları tahrik edici konuşmalara da değinen Nasrullah, “Lübnan asla İsrail’in veya ABD’nin olmayacak ve Lübnan asla bölünmeyecek” dedi. Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid hasan Nasrullah, “Lübnan’ın birlik ve beraberliğine, ulusal uzlaşmasına karşı olanlar, Beyaz Saray’daki ya da Siyonist rejimdeki efendilerinin yanına gitsinler; çünkü Lübnan barış içinde bir arada yaşayanların, onurluların ve Direnişin yurdudur” dedi.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Ortadoğu' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Lübnan'daki Komplo İfşa Edildi
   Siyonist ideoloji çöküşte
   Hizbullah: ''Hükümet bize savaş ilan etti''
   İsrail’de “Golan” krizi!
   Hizbullah orduya iki gün süre verdi.
   33 gün savaşının artçı şokları
   Beyrut kaosa sürükleniyor.
   İsrail'e göre Hizbullah nasıl zayıflatılır?
   Bush'tan sonra siyasi suikast endişesi
   İsrail İstihbaratı: Hizbullah Eskisinden de Güçlü
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.