Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

ABD idam ederse çıt yok!

Çarşamba, 07 Mayıs 2008 - (23:59)

Facebook da paylaş

Amerika'da askıya alınan idam cezalarının infazına yeniden başlandı. Ama söz konusu İslam ülkeleri olunca insalık ve demokrasi havarisi kesilen sözde aydınlar ve dernekler, ABD idamlarına ses çıkaramıyor.

ABD Yüksek Mahkemesi'nin geçen ay aldığı, bir süreden beri fiili olarak infazları askıya alınan idam cezalarının yeniden uygulanması yönündeki kararının ardından ilk kez bir idam mahkumunun cezası infaz edildi.

Kız arkadaşını 1988'de öldürmek suçundan idam cezasına çarptırılan William Earl Lynd adlı 53 yaşındaki mahkumun cezası zehirli iğneyle infaz edildi.

Lynd'in, kız arkadaşı Ginger Moore'u başına ve yüzüne 3 kez ateş ederek öldürdükten sonra cesedini gömdüğünü belirten yetkililer, idam mahkumu hakkında başka bir kadını daha öldürdüğü hakkında iddialar bulunduğunu, ancak bu suçtan hüküm giymediğini kaydettiler.

ABD Yüksek Mahkemesi 25 Eylül 2007'de ölüm hücresindeki iki mahkumun, ABD'de zehirli iğneyle idam cezasının infazında kullanılan 3 maddenin, gereksiz acıya neden olduğu gerekçesiyle durdurulması yönünde yaptığı başvuruyu görüşme kararı almış ve o tarihten itibaren ABD'de idam cezalarının infazı askıyı alınmıştı.

Ancak ABD Yüksek Mahkemesi, 16 Nisanda aldığı kararla başvuruyu reddetmiş ve 25 Eylülden beri infazları fiili olarak durdurulan idam cezalarının yeniden uygulanmasına karar vermişti.
Haber Editör

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'ABD' Kategorisindeki Diğer Yazılar
   Amerikan hapishaneleri taşıyor
   Kriz ve kaosların müsebbibi ABD
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.