Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Lübnan'daki Komplo İfşa Edildi

Salı, 20 Mayıs 2008 - (23:07)

Facebook da paylaş

Haber kaynakları Amerika, Fransa ve siyonist rejimden oluşan üçlü ittifakın Lübnan Hizbullah hareketine yönelik başarısız komplosunu ifşa ettiler.

Filistin el-Minar gazetesi internet sitesi bu konuda yayınladığı haberinde bölgenin Arap ülkelerinden birinde görev yapan Amerikalı üst düzey bir diplomatın gazeteye yaptığı açıklamada Sinyore hükümetinin aldığı ve Lübnan'da son krizi tetiklediği iki kararın gerçekte Sinyore'nin Amerika, Fransa ve İsrail ile danışmasının ardından alınan iki karar olduğunu ve amacının da Lübnan'da fitne çıkarmak olduğunu ifşa etti.
Söz konusu diplomat Sinyore hükemetinin muhalefetin sert tepki göstereceğinin bilincinde olduğunu ve böylece batı yanlısı medyanın yardımı ile muhalefeti fitneci olarak göstermek istediklerini vurguladı.
Amerikalı diplomat Lübnan'da çatışmaların başladığı saatlerden itibaren Amerika'nın Hizbullah hareketinin Lübnan'ın kontrolünü ele geçireceğini anladığını ve bu yüzden Cheney başkanlığında bir akımın Washington'da Amerika, Fransa ve İsrail yönetimlerine baskı yaparak onları Sinyore hükümetini desteklemek için harekete geçirmekle görevlendirildiğini ve böylece bir sonraki aşamada batı yanlısı bazı Arap devletlerinin askeri birliklerinin Lübnan'a konuşlanmasının sağlanmasının hedeflendiğini vurguladı.
Haber kaynakları söz konusu Amerikalı diplomatın açıklamasından hareketle Amerika, Fransa ve İsrail'de bazı askeri birliklerin alarma geçirildiğini ve Lübnan'a müdahale için hazırlık yaptıklarını belirtiyor.
El-Minar gazetesi Amerikalı diplomattan naklen şöyle devam ediyor: Bölgedeki bazı taraflar Hizbullah hareketinin fitneyi kontrol etmekte başarılı olduğunu gördükten sonra batıyı Lübnan'a askeri müdahaleden vaz geçirdi, çünkü bu durumda ortalığını iyice karışacağını belirttiler.
Bu arada Lübnan'da başlayan çatışmaların hemen ardından Bush ile görüşen Sarkozy'nin Amerikalı şahinlerin kararını desteklediğini belirttiği ifade ediliyor.
Amerikalı diplomat İranlı yetkililerin her türlü müdahale durumunda Lübnan'ın durumu daha da karmaşık hale geleceği ile ilgili dolaylı mesajlarının Amerika ve Fransa'da Lübnan'a müdahale durumunda İran'ın boş oturmayacağı kanaatini oluşturduğunu belirterek İran'ın bu tutumunun hatta bazı bölge ülkelerinde de Lübnan'a müdahale düşüncesini geliştirdiğini kaydetti.
El-Minar gazetesi Arap ülkelerin Sinyore hükümetini güçlendirme çabalarının sonuç vermediği takdirde batının bir sonraki aşamada daha önce aldığı kararı uygulayabileceğini, bazı Arap devletlerin liderleri ile Amerika ve Fransa temsilcileri arasında Lübnan konusunu görüşmek üzere gizli oturumların gerçekleştiğini de hatırlattı.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Ortadoğu' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Siyonist ideoloji çöküşte
   Hizbullah: ''Hükümet bize savaş ilan etti''
   İsrail’de “Golan” krizi!
   Nasrullah: ''Tüm kırmızı çizgileri çiğnediniz, sınırsız bir savaş istiyorsanız biz hazırız ''
   Hizbullah orduya iki gün süre verdi.
   33 gün savaşının artçı şokları
   Beyrut kaosa sürükleniyor.
   İsrail'e göre Hizbullah nasıl zayıflatılır?
   Bush'tan sonra siyasi suikast endişesi
   İsrail İstihbaratı: Hizbullah Eskisinden de Güçlü
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.