Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''

Salı, 01 Haziran 2010 - (21:16)

Facebook da paylaş

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei bir mesaj yayınlayarak İşgalci siyonist İsrail rejiminin insanlık dışı cinayetini ve Gazze'ye insani yardım taşıyan konvoya saldırarak konvoydaki aktivistlerden bir grubu hunharca şehid etmesini, tüm dünyada beşeri vicdanlar ve kamu oyuna saldırı olarak niteleyerek, "Bugün Filistin artık sadece bir Arap meselesi ve hatta İslami bir mesele olmaktan çıkmış bilakis çağdaş dünyanın insan hakları meselesidir ve bu alçak, adi rejimin destekçileri özellikle Amerika, İngiltere ve Fransa ciddi olarak cevap vermeleri gerekir" dedi.

İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Hamanei'nin mesajının tam metni şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

İşgalci Siyonist İsrail rejiminin insani deniz yardım konvoyunu vahşice saldırıya hedef edinerek işlediği cinayet, bu şer ve habis yönetimin kendi hayatının 7. on yılını doldurduğu çok büyük cinayetler halkasından diğer bir halkadır. Bu cinayet, Müslümanların bu bölgede özellikle mazlum Filistin topraklarında onlarca yıldır maruz kaldıkları acımasız, iğrenç girişimlerden bir örnektir. Bu defa bu konvoy İslami veya Arap özelliğini de taşımıyordu, bilakis tüm dünyadan hür ve özgür insanların beşeri vicdanlarını temsil ediyordu. Bu canice saldırı artık her kese şunu ispatlaması gerekir ki Siyonizm, Faşizmin yeni ve daha haşin, sert simasıdır ve bu kez insan hakları ve özgürlüğü iddiasında bulunan devletler ve özellikle ABD tarafından himaye olunmakta, yardım almaktadır.

Bu cinayet karşısında siyasi, medya, askeri, ekonomik destek veren ve her zaman onların bu gibi facia içerikli girişimlerine arka çıkan Amerika, İngiltere, Fransa ve öteki Avrupa devletleri ciddi olarak artık cevap vermeleri gerekir. Tüm dünyada uyanık vicdanlar artık şunu düşünmeliler ki günümüz insanlığı kritik Ortadoğu bölgesinde nasıl korkunç bir olayla karşı karşıyadır? Nasıl alçak, adi ve deli bir rejim bugün gasbedilmiş Filistin ülkesi ve mazlum Filistin halkına tahakküm etmektedir? Gazze'de bir buçuk milyonu aşkın kadın, erkek, çocuğun 3 yıldır her türlü ilaç, sağlık, gıda imkânından mahrum bırakılarak ambargoya tabii tutulmasının anlamı nedir? Her gün Gazze'de ve Ürdün nehri Batı yakasında gençlerin katledilmesi, işkenceye tabi tutulması ve hapse atılmaları nasıl yorumlanabilir?

Filistin artık yalnız bir Arap meselesi ve hatta yalnız bir İslami mesele olmaktan çıkmış, bilakis çağdaş dünyamızın en önemli insan hakları meselesi konumuna gelmiştir. Gazze'ye deniz yardım konvoyu göndermek gibi insani parlak simge girişimi, diğer onlarca farklı metotlarla tekrarlanmalı, devam ettirilmelidir!

Siyonist İsrail rejimi ve hamileri özellikle Amerika ve İngiltere artık dünya kamu oyunun uyanık vicdanlarının sarsılmaz, yenilmez azmini kendi karşılarında görmeleri ve hissetmeleri gerekir.

Arap devletleri çetin bir sınav içinde bulunuyorlar. Arap halkları artık onlardan kesin, kararlı teşebbüsler beklentisi içindeler. İslam Konferansı Teşkilatı İKT ve Arap Birliği, Gazze muhasarasına tamamen son verilmesi, işgal altındaki Filistin topraklarında yeni siyonist sitelerin kurulmasının tamamen engellenmesi, özellikle Netanyahu ve Ehud Barak gibi siyonist canilerin yargılanması gibi taleplerinden kesin taviz vermemesi gerekir.

Mücahid Filistin halkı, Gazze yönetimi ve halkı da şunu bilmelidir ki oların habis düşmanı şu anda her zamankinden daha zayıf dönemini geçirmekte. Pazartesi günkü deniz cinayeti bu rejimin bir kudret nişanesi olmadığı gibi bu gasıp rejimin yok olmaya, fenaya yüz tuttuğunu, zevale yakın olduğunu göstermektedir. İlahi sünnet şuna taalluk bulmuştur ki zalimler kendi iğrenç dönemlerinin son anında bizzat kendi elleriyle kendi zevallerini daha da yaklaştırmaktalar. Önceki yıllarda Lübnan'a ve ardından Gazze'ye saldırı bu delice girişimler serisinden olup siyonist teröristlerin ebedi yok oluş uçurumun doğru daha da yaklaştırmıştır. Şimdide Akdeniz'de uluslar arası sularda yardım konvoyuna saldırı buna benzer manyakça girişimlerden bir diğeridir.

Filistinli bacı ve kardeşlerim! Hekim ve kudret sahibi Allah'a güveniniz tam olsun. Kendi gücünüze inanınız ve gücünüzü daha da artırınız. Nihai zafere yakininiz olsun ve biliniz ki

وَ لَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ

Seyyid Ali Hamanei

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Gündem' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Van'da Halepçe ve Filistin Fotoğraf Sergisi
   Danıştay`ın `ibretlik` kararları
   ''Halkımızı duyarlı ve tepkili olmaya çağırıyoruz''
   Sakarya Başörtüsü Platformu 123.Başörtüsü Eylemi
   Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu 102. Hafta Basın Açıklaması
   İKÖ'de enformasyon toplantısı
   Aydınlardan uyarı saldırı demokrasiye
   2005'de 47 gazeteci, hayatını kaybetti
   Arınç: ''Laiklik de gelişir!''
   Susurluk'tan Şemdinli’ye Derin Terör
   Baykal: ''Türkiye İslâm dünyasının en istikrarlı ülkesi''
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.