Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi

Cuma, 29 Temmuz 2011 - (12:47)

Facebook da paylaş

El Kaide’nin yeni lideri Eymen El Zevahiri, despot Beşşar Esad rejimini devirmek isteyen Suriyeli protestoculara destek verdi.

Zevahiri, bir internet sitesinde yayınlanan video mesajında, Suriyeli protestocuları Arap ve Müslüman ülkelerindeki fedakarlığın, kararlılığın ve zulme karşı mücadelenin bir örneği olarak niteledi. Videoda beyaz bir elbise giydiği görülen, büyük gözlükler ve sarık takan, yanında da bir tüfek bulunduran Zevahiri, Suriyeli protestocularu ABD Başkanı Barack Obama ve ABD’nin kendilerinin yanında olduğunu zannetmemeleri konusunda uyardı. Zevahiri, “Amerika ve Obama’ya, ‘özgürlük ve kurtuluş için yozlaşmış zalimlerden kurtulmak ve Müslümanların dininin özgürlüğü için mücadele ediyoruz’ deyin” dedi. Zevahiri, Washington’un Esad’ın yerini, kendisini takip edecek, İsrail’in çıkarlarını koruyacak ve halka biraz özgürlük bahşedecek yeni bir yöneticinin almasını istediğini ileri sürdü. El Kaide lideri Zevahiri, Beşşar Esad’ı da “suç çetesi lideri, hainlerin soyundan gelen, yolsuzlukların en büyük hamisi, cellatların başı, terörizmle savaş adı altında İslam’a karşı savaşta Amerika’nın ortağı ve İsrail’in sınır muhafızı” olarak suçladı. Zevahiri, uzun süre yardımcılığını yaptığı El Kaide’nin lideri Usame bin Laden’in mayıs ayında Pakistan’da Amerikan komandoları tarafından şehid edilmesinin ardından geçen ay örgütün yeni lideri olmuştu. Suriyeli protestocular, Esad’a karşı ayaklanmalarında dinin rolünün az olduğunu bildiriyor.

(Yeni Akit)

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Suriye' Kategorisindeki Diğer Yazılar
Bu kategoride başka yazı bulunmamaktadır.
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.