Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Müslüman FBI Ajanı ABD'yi Müslüman Teröristlerden Kurtarıyor!

Salı, 05 Temmuz 2005 - (16:46)

Facebook da paylaş

Amerikan kamuoyu ve bu ülkede yaşayan Müslümanlar şimdi de yeni bir filmi tartışmaya başladı. Amerika'da bu yılın sonunda yayınlanması planlanan filmde Müslüman bir FBI ajanı Müslüman teröristlerin arasına sızarak ABD'yi kurtarıyor.

İslam Dünyası-Haber Merkezi 

Birçok bakımdan diğer Amerikan aksiyon filmlerinden farklı olarak çekimlerine başlanan ”Sleeper Cell” adlı dizinin falası bu yılın sonunda yapılacak. Dizi filmde güncel bir konu işleniyor. Amerika'yı hedef alan Müslüman teröristlerle onlarına arasına sızan Müslüman bir FBI ajanı mücadele ediyor. 

Dizinin baş karakteri Darwin adlı Müslüman ajan, Güney Kaliforniya'da hücrelenmiş olan teröristlerin içine sızmayı başarıyor ve Amerika'yı kurtaran bir kahramana dönüşüyor. 

Dizide öne çıkan üç oyuncunun zaten Müslüman olması, yapımın güçlü bir inandırıcılığa sahip olmasını sağlıyor. Dizinin kahramanı olan ajan Darwin'in okuduğu dualar, Kuran'ı tefsir etme yolu içeriği güçlendiriyor. 

Filmle ilgili tartışmaların odağında Müslümanları terörist olarak gösterme planı var. 10 bölüm olarak çekilen dizide bir avuç Müslümanın ülkeyi karıştırmak için türlü yöntemleri denedikleri gösteriliyor.     

Dizinin yazı ekibinde yer alan üç Müslüman, daha önce ABD'de yayımlanan "JAG" ve "24" dizileriyle Arnold Schwarzenegger'in "True Lies" filminde tamamen olumsuz yansıtılan Müslüman imajını düzeltme fırsatı bulacakları için Darwyn karakterini oluşturma fikrine çok sıcak baktıklarını belirttiler.
     
Senaryonun yazarlarından Pakistan asıllı Amerikalı Kamran Paşa, bir Müslüman'ın bu tür bir devlet görevinde çalışıyor olmasının tartışmalara yol açabileceğini, Müslümanların rolü, Müslüman olmayanların ise kahramanı inandırıcı bulmayabileceğini söyledi. 

Showtime ve Sleeper Cell filminin yapımcıları da dizinin bazı sahnelerinin seyircileri rahatsız edeceğini kabul ediyorlar. 

“Dindar, Müslüman bir FBI ajanını, vatanseverliğiyle motive olmakla birlikte aynı zamanda bir Müslüman olarak inancına saygısı olan, inancını suistimal eden suçluları durdurmak zorundan olan birini gösteriyoruz.” diyor Karaçi Pakistan'da doğmuş ve Broooklyn –New York'ta büyümüş senarist Kamran Paşa,. “Elbette risk daima var hatta eğer biz olumlu bir Müslüman kahraman göstersek bazı insanlar kendi vasat durumlarını düşünerek daha ön plana çıkacaklar.” 

“Sleper Cell” Sonbahar sonunda veya Kış aylarının başından önce   yayına girmeyecek olmasına karşın, Showtime kanalı şimdiden ani ve sert tepkilere hazırlık yapıyor. 

Geçtiğimiz Sonbahar ayında The New York Post, dizinin gösterimiyle ilgili kısa yanıltıcı bir değerlendirme yaptığında –dizinin terör şüphelilerini “sempatik” olarak gösterdiğini değerlendirerek--- Kanal, dizinin prodüksiyonuna devam ederse üyelerinden üyeliklerini iptal edeceklerine dair yüzlerce mektup almıştı.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Kültür-Sanat' Kategorisinde Son 10 Yazı
   İKÖ Turizm bakanları toplantısı
   Zihniyet kuraklığı sanatla dini ayrı düşürdü
   ''1990 Kuşağından Şair Çıkmaz''
   Aktör Ömer Şerif'e ölüm tehdidi
   Uluslararası El-Aksa Kur'an Yarışması Gazze'de Başladı
   'Hollywood'a Unesco darbesi
   Hakan Albayrak Türkiye-Suriye Belgeselini Hazırladı
   Suriye'de Kurtlar Vadisi'ne büyük ilgi
   Irak savaşı beyazperdeye aktarıldı
   Suriye, Türkiye, İran ve Afganistan Mevlana anısına ortak pul bastılar
   Müslüman Barbie: Fulla Bebek
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.