İslam Dünyası

http://www.islamdunyasi.com/index.pl?author_id=1899
E-Posta: info@islamdunyasi.com
Cuma, 18 Ocak 2008 - (10:42)

Bizden notlar

Çarşamba günü Hilal TV’de Arzu Erdoğral’ın sunduğu Çay Saati programında Filistinli mülteciler dosyasını ele aldık.

Mülteci kamplarından etkileyici görüntülerin de sunulduğu programda mülteciler konusunu farklı boyutlarıyla ele almaya çalıştık. Bilindiği üzere ABD Başkanı Bush, son Filistin ziyareti esnasında Filistinli mülteciler meselesini tazminatla kapatma önerisinde bulundu. Bu, emperyalizmin mültecilere yeni bir oyun oynama girişimidir. Yarın (Cumartesi) sabah 08.00’de söz konusu programın tekrarı yayınlanacak. Konuyu merak edenler için aydınlatıcı ve bilgilendirici olacağını hatırlatarak, zaman bulabilenlere seyretmelerini öneriyorum.
Mostar dergisinin Kasım 2007 sayısı için yazdığımız ve “Basel Kongresi'nden Günümüze: Egemenlerin Filistin Politikası” başlığını taşıyan yazımızda, emperyalizmin Filistin’e oynadığı oyunlar hakkında özlü bilgiler vermeye çalıştık. Filistin meselesinin aslında bir bölgesel mesele olmadığı, uluslararası boyutunun olduğu ve Siyonist işgal devletinin kurulmasının da ayakta kalmasının da uluslararası oyunlara dayandığı hakkında bu yazı sizlere faydalı ve özet bilgiler verecektir. Yazıyı web sitemizden (www.vahdet.com.tr) okumanız mümkündür.
Vuslat dergisinin Ocak 2008 sayısı için yazdığımız yazıda Tayland Müslümanları, özellikle de Patani meselesi ve bu mesele karşısında Tayland Krallığı’nın izlediği tutum hakkında bilgi vermeye çalıştık. Tayland’daki Müslümanların durumu hakkında özlü bir bilgiye sahip olmak isteyenler için bu dosyamızın faydalı olacağını umuyoruz.
Şunu artık kesin olarak söyleyebiliriz ki Amerikan emperyalizmi düşüşe geçmiştir. İşte bu düşüş merhalesinde yeni oyunlarla ve komplolarla durumunu sağlama almaya çalışıyor. ABD’nin düşüş merhalesinde izlediği politikasını da Ribat dergisinin Ocak 2008 sayısı için yazdığımız “İpte Oynayan Şeytan” başlıklı yazımızda değerlendirmeye çalıştık. Ribat ve Vuslat dergileri için yazdığımız yazıları da web sitemizde bulabilirsiniz.
İki Çağrı
İşgalci saldırgan devlet, Gazze’nin özgürlük mücadelesi içindeki halkını her yandan kuşatmaya almakla ve onları açık hava hapishanesine kapatmakla boyun eğmeye zorlayamayacağını anlayınca katliam ve cinayetlerini artırdı. Buna ABD Başkanı Bush’un açıktan destek verdiği de biliniyor. Bizim Türkiye Müslümanları olarak en azından, gerçekleştirilen katliamlara ve Siyonist saldırganlığa sessiz kalmamamız, saldırıya uğrayan kardeşlerimizin acılarını paylaştığımızı ortaya koymamız gerekir. Bu amaçla bugün İstanbul’da Fatih Saraçhane Parkı’nda şehitleri anma ve Siyonist vahşete tepki amacıyla bir program düzenlenecek. İstanbul’da ikamet eden okuyucularımızı Cuma namazından sonra, saat 13.30’da başlayacak bu programa ilgi göstermeye ve orada bulunabilmelerinin önündeki engelleri kaldırmak için gereken gayreti göstermeye çağrıyoruz.
Zaman zaman “Filistin için ne yapabiliriz?” sorularına muhatap oluyoruz. Biz de bu konuda bildiklerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Bu konuda birçok şey sıralayabiliriz. Ama bugün özellikle vurgulamak istediğim bir husus var. Siyonistler Filistin’de vahşice insanlarımızı katlederken, burada bazı medya organlarının katliamlara alkış tuttuklarını, Siyonist saldırıları haklı gösteren, öldürülenleri aşağılayan bir üslûpla olayları aktardıklarını görüyoruz. En azından bu üslûba tepkisiz kalmamalıyız. Bugün artık o sözde habercilere ulaşmanın ve mesajlarımızı iletmenin pek çok aracı ve tekniği var ve bunlardan hepimiz yararlanabiliyoruz. Okuyucularımızın birçoğunun mesajlarını yine kendileri gibi düşünenlere iletmekle yetindiklerini görüyoruz. Oysa o mesajların, asıl, işgalci Siyonistlerle aynı hedefi vurmaya çalışan habercilere ve medya organlarına ulaştırılması gerekir.
İki Taziye
Değerli arkadaşımız ve meslektaşımız Mustafa Özcan Beyin babasının vefatını öğrendim. Yüce Allah’tan müteveffaya rahmet ve mağfiret, kıymetli arkadaşım Mustafa Özcan başta olmak üzere tüm aile efradına da başsağlığı ve sabır diliyorum.
Yine kıymetli dostlarımızdan Avukat Cüneyt Toraman’ın annesinin vefat ettiğini öğrendim. Allahû Teala’dan Sayın Av. Toraman’ın annesine rahmet ve mağfiret, kendisine ve tüm aile efradına da başsağlığı ve sabır diliyorum.