İslam Dünyası

http://www.islamdunyasi.com/index.pl?news_id=419
E-Posta: info@islamdunyasi.com
Salı, 07 Haziran 2005 - (18:22)

Polen Dergisi: Dert Etme, Dua Et!

Aylık, düşünce, kültür ve yorum dergisi POLEN, 4. sayısı ile okuyucularının karşısına çıktı. Her sayısında sosyal bir sorunu kapak dosyasına taşıyan derginin bu ayki dosya konusu ise Kent ve Dua.

Kent insanının ferdileşerek kabuğuna çekilmesi ve yaşamında karşılaştığı baş döndürücü gelişmelerin etkisi ile birçok ruhsal ve psikolojik sorunlarla karşı karşıya gelmesinin belirtildiği dosyada, toplumsal buhrandan kurtulma yolunun dua eksenli bir maneviyat sorgulamasından geçtiği vurgulanıyor . “Dert Etme Dua Et”   başlıklı dosyada Alim Yücer, Engin Noyan, Emine Şenlikoğlu, Dr. F. Menderes Bilgili, Gökhan Özcan, Dr. Halis Demir, M. Rifat Kademoğlu, Doç. Dr. Mustafa Ağırman, Mustafa Kutlu, Nevval Sevindi, Osman Arpaçukuru, Doç. Dr. Rıdvan Canım ve Tahsin Demir'in çalışmaları yer alıyor.

 

Derginin bu ayki röportaj konuğu ise Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç. Yeni T.C.K üzerine yapılan söyleşide Kekeç'in yazı ve üslubu üzerinde de duruluyor. “ Bu Köşe Benim Babamın Malı” başlığını taşıyan röportajda Ahmet Kekeç'in, medya-iktidar ilişkilerine getirdiği yorumlara da yer veriliyor.

 

Dergide kültür-sanat, sağlık, haber, edebiyat, mizah ve teknoloji gibi çok çeşitli alanlarda yazı ve eleştiriler bulunuyor. Mehmet Şeker, Feyzullah Birışık, M. Bayram Dede, Suat Köçer, Kahraman Tazeoğlu, Vedat Kazan, Zeynep Kerim ve Rumeysa Uylaş her sayıda olduğu gibi bu sayıda da köşelerinden okurlarına sesleniyorlar.

 

Korunma Seti'nden her ay bir kitap hediye eden derginin bu ayki kitap hediyesi ise “ Son Nefeste İmansız Ölmekten Korunmak”.