İslam Dünyası

http://www.islamdunyasi.com/index.pl?news_id=4827
E-Posta: info@islamdunyasi.com
Çarşamba, 30 Ocak 2008 - (18:24)

Şafakta on gün

İran İslam inkılabının zafer yıl dönümü özel etkinlikler çerçevesinde tüm dünyada kutlanıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan İslami iletişim ve kültür kurumu başkanı ve İslam inkılabı şafakta on gün uluslararası işleri komitesi sorumlusu Mehdi Mustafavi bu yıl İran İslam cumhuriyeti nizamının getirilerini yansıtmak için geniş çapla programlar hazırlandığını söyledi.

Düşmanların propagandalarından uzak bir şekilde İran İslam cumhuriyetinin gerçekleri hakkında bilgi edinmek isteyen geniş kitleye de değinen Mustafavi, yurt dışında yaşayan İranlı vatandaşlar, Müslümanlar, düşünürler, seçkin şahsiyetler, şarkiyatçılar ve başkalarının İran İslam inkılabının getirileri hakkında meraklı olduklarını ve onların bu isteğine uygun biçimde karşılık verilmesi gerektiğini, şafakta 10 gün etkinlikleri çerçevesinde İran'ın 136 büyükelçiliği ile birlikte 63 kültür ataşeliği ve İslam inkılabı rehberinin temsilciliklerinin dünya genelinde bu isteği karşılamak için özel programlar hazırladıklarını belirtti.
Mustafavi dünyanın beş kıtasında 8 büyük kültürel ve sanat fuarının düzenlenmesinin yanı sıra yüzlerce resim, film, kitap ve el sanatları gibi alanlarda serginin açılması, uluslar arası düzeyde şiir, resim ve makale yarışmalarının düzenlenmesi, bu etkinliklerden bazıları olduğunu kaydetti.
İranlı yetkili bu yıl ayrıca kutlamalarla ilgili etkinliklerin dünya genelinde duyurulması için radyo ve televizyon kurumu ile geniş bir program hazırladıklarını da sözlerine ekledi.