İslam Dünyası

http://www.islamdunyasi.com/index.pl?news_id=4876
E-Posta: info@islamdunyasi.com
Pazar, 02 Mart 2008 - (12:29)

Filistin'deki 61 şehidin en az 54'ü kadın ve çocuk

Siyonist rejim güçlerinin önceki gün Gazze'ye yönelik saldırılarında şehid olanların sayısı 61'e yükseldi. Saldırılarda şehid olan 61 kişiden en az 54'nün ise kadın ve çocuk olması dikkat çekti.

El Alem televizyon kanalının bildirdiğine göre, Siyonist rejim savaş bakanı Ehud Barak'ın Gazze'de Filistinlilere yönelik katliam yapılacağına dair tehditlerin ardından, karadan ve havadan başlatılan, savaş uçakları ve füzelerle donatılmış helikopterler desteğindeki saldırılar, Cebaliye, Beytu Hanun gibi Gazze'nin kuzey ve doğu bölgelerinde yoğunlaştı.
Siyonist rejim f-16 savaş uçaklarının önceki gün, Hanyunus'ta, Refah bölgesinde camileri hedef aldığı ve bu saldırılarda en az 5 kişinin şehid olduğu bir grub Filistinlinin ise yaralandığı kaydedildi. Filistinli kaynaklar ise, yıkılan bazı evlerde yapılan aramalarda iki cesed daha bulduklarını belirtiyorlar.
Savaş helikopterleri ve savaş uçaklarının desteğinde en az 2000 siyonist askerin katıldığı bu saldırılarda aralarında 25'inin durumu ağır olmak üzere 160'dan fazla Filistinlinin ise yaralandığı bildirildi.

Bölge kaynakları, şehid ve yaralı sayısının her an artabileceğini ifade ediyorlar.
Siyonist rejim savaş bakan yardımcısı Metan Felnayi de Gazze'de, soykırımın yolda olduğunu belirterek, tehdit etti. Gazze'den ulaşan haberlerde ise, Siyonist rejim saldırılarına karşı misillemede bulunan Filistinli mücadeleci Müslümanların Siyonist rejim güçleriyle çatışmaya girdiği ve çatışmada, iki işgalci askeri öldürülken, 5'nin de yaralandığı bildirildi.