İslam Dünyası

http://www.islamdunyasi.com/index.pl?news_id=4879
E-Posta: info@islamdunyasi.com
Pazartesi, 03 Mart 2008 - (11:37)

Mescid-i Aksa çöküyor

İsrail’in sürekli inkar ettiği el-Aksa Mescidi'ne yönelik yıkım faaliyetleri, kazılarda gelinen tehlikeli aşama itibarıyla artık gizlenemiyor. 15 Şubat Cuma günü Mescidi Aksa’nın avlusundaki Eşrefiye Medresesi’nin karşısında bulunan Kaytabay alanında meydana gelen çöküntüler ile ilgili fotoğrafların ortaya çıkması, tehlikenin ulaştığı boyutları bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor

Terör devleti İsrail’in, direnişin ve özgürlüğün vazgeçilmez sembolü olan el-Aksa Mescidi'ne yönelik sürdürdüğü yıkım çalışmaları tehlikeli boyutlara ulaştı. Siyonist İsrail’in bir yandan Filistinlilere uyguladığı soykırımlar sürerken öbür yandan Mescidi Aksa’nın altını kazarak yıkımı hızlandırmak için çalışmalara hız verdiği bildirildi.
İki hafta önce Mescidi Aksa'nın avlusunda ki Eşrefiye Medresesi’nin avlusunda meydana gelen göçüklerin fotoğrafları Mescidi Aksa'nın karşı karşıya kaldığı tehlikeyi bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Siyonist İsrail’in yıllardır çeşitli bahaneler ileri sürerek sürdürdüğü kazı çalışmaları nedeniyle bundan 15 gün önce Mescidi Aksa'nın avlusundaki Eşrefiye Medresesi’nin karşısında bulunan Kaytabay yolunun çökmesi, kazıların ulaştığı tehlikeli boyutlar İslâm alemini ayağa kaldıracak nitelikte.

İSRAİL ATEŞLE OYNUYOR

Bir programa katılmak üzere Türkiye’de misafir olan Filistin İslâmi Hareket lideri Raad Salah, siyonist İsrail’in ateşle oynadığını ifade ederek konuyla ilgili Vakit’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Terör devletinin Filistin ve Mescidi Aksa üzerindeki işgali ile kirli emellerinin hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini belirten Salah, terör devletinin el-Aksa’yı yıkmaya çalışarak ateşle oynadığını ve sonunu hızlandırdığını söyledi. Terör devleti İsrail’in Mescidi Aksa’yı sanal bir deprem süsü verdirerek uygun bir zamanda yıkmayı planladığını vurgulayan Salah, “Yahudiler el-Aksa’yı yıkmak için dünyanın her yerinde seferber olmuş. Amaçları el-Aksa’yı yıkarak yerine dünyanın en büyük havrasını inşa etmektir” dedi. Siyonist İsrail’in birtakım turistik projeler adı altında kazılara hız verdiğini anlatan Salah, İsrail’in bu amaçla dünya Yahudileri arasında ciddi bir maddi kampanya başlattığını vurguladı. Mescidi Aksa’nın altındaki tünel kazma çalışmalarının 1967 yılından beri başladığına dikkat çeken Salah, “İsrail şu anda Mescidi Aksa altında kazdığı tünellerde bir havra yapmış ve burada ibadet ediyorlar. Ayrıca yine bu tünellerin içinde ‘Nesillerin Kafilesi’ adında da bir müze kurmuşlar. İsrail dünya kamuoyuna bu çalışmalarla ilgili bir rapor dağıtıyor. Bu raporda Mescidi Aksa ile ilgili tehlikeli konular yer alıyor” dedi.

İSTANBUL’DA BİR CAMİ YIKILSA HERKES AYAĞA KALKAR; YA EL- AKSA...

İsrail’in Mescidi Aksa etrafında turistik düzenleme bahanesiyle hazırladığı rapora göre Mescidi Aksa’nın altında üç namazgâh bulunduğunu ifade eden Salah, “Yahudilerin amacı kazdıkları tünellerle sözde bu namazgâhları bularak, ibadetlerini burada yapacaklar. Burada dünyanın en büyük havrasını kurmak istiyorlar. Bir diğer projeleri de burada bir Yahudi medresesi olduğuna yöneliktir. Güya bir Yahudi medresesi varmış. Bu medreseyi yeniden inşa etmek için çalışıyorlar. Bu projeyi tamamlamışlar. Projenin maliyeti 16 milyon dolar. Başka bir proje daha var. Burada Rahmet mezarlığı adında sahabelerin de bulunduğu bir mezarlık var. Burayı yıkıp buradan metro geçirmeyi düşünüyorlar. Şimdi İstanbul’da bir cami, Allah korusun, yıkılsa bütün Türkiye ayağa kalkar. Şu anda Mescidi Aksa tecavüze uğruyor ve herkesin buna tepki göstermesi lazım. Buna inanıyorum ki el-Aksa davası zafere ulaşacaktır. Çünkü Mescidi Aksa daha önce de birkaç kez işgal edilmişti. İşgal edenler tarihe karıştı fakat Mescidi Aksa hâlâ ayakta. İnşallah İsrail de tarihe karışacaktır” şeklinde konuştu.