İslam Dünyası

http://www.islamdunyasi.com/index.pl?news_id=4889
E-Posta: info@islamdunyasi.com
Cuma, 07 Mart 2008 - (11:38)

''Filistinin doğal misillemesi''

Dün gece Filistin’in işgal altındaki Kudüs şehrinde Siyonist işgal güçlerine karşı gerçekleştirilen eylemde 8 işgalci hayatını kaybederken 40 işgalci de yaralandı. Eylem, Kudüs’ün 1948’de işgal edilmiş olan batı kesiminde gerçekleştirildi.

Eylemin işgal güçlerinin Gazze’de 130 kişinin katledildiği, 350 kişinin de yaralandığı insanlık dışı katliamlarına karşı bir intikam eylemi olarak gerçekleştirildiği bildirildi.

Bizzat işgal devleti kaynaklarının verdiği bilgilere göre Goş Aymonim adlı aşırı görüşlü Yahudi grubuna ait bir enstitünün konferans salonuna kadar silahıyla girmeyi başaran eylemci salonda söz konusu gruba mensup işgalcilerin üzerine otomatik silahıyla ateş ederek 8 kişiyi öldürmeyi 40 kişiyi de yaralamayı başardı.

Olayla ilgili olarak zihinlerde yanılmalara yol açan bir bilgi hatasının düzeltilmesinde de yarar görüyoruz. Olayda sürekli bir okulun hedef alındığı dile getirilerek, zihinlerde bu okulda öğrenim gören öğrencilerin öldürülmüş olabileceği kanaatinin oluşmasına yol açılmaktadır. Oysa hedef alınan mekân aşırı görüşlü bir gruba ait özel öğretim ve araştırma enstitüsü. Enstitüyü yöneten grup aynı zamanda silahlı elemanları olan ve bu elemanlarıyla zaman zaman Filistinlilere yönelik saldırılar düzenleyen, Filistinliler aleyhine saldırgan görüşleri yaygınlaştırmaya çalışan ve çok sayıda modern silah bulunduran bir terörist grup. Bu terörist grup İsrail kaynaklarında genellikle “radikal dinci” olarak nitelendiriliyor. Fakat sadece radikal dinci olmakla kalmayan aynı zamanda çeşitli terör eylemlerine başvuran ve bu tür eylemleri yönlendiren Siyonist terör örgütü.

Eylemin Yahudi takvimine göre 1 Mart’a denk gelen tarihte gerçekleştirildiği için hedef alınan salonda söz konusu örgüt mensuplarının önemli bir kalabalıkla toplantı düzenledikleri bu yüzden kayıplarının çok olduğu bildirildi. Eylemden sonra olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi.

Eylemden sonra işgal devleti Batı Kudüs çevresinde geniş çaplı güvenlik tedbirleri aldı. Kudüs ile Tel Aviv arasındaki yolları kapattı. Havada da yoğun uçak uçuşları dikkat çekti.