İslam Dünyası

http://www.islamdunyasi.com/index.pl?news_id=4891
E-Posta: info@islamdunyasi.com
Cuma, 07 Mart 2008 - (15:06)

Abbas, Kudüs’teki Şehadet Operasyonunu Kınadı

Gazze katliamında kınama için ağırdan alan Abbas Kudüs eyleminde hiç beklemedi. Soykırımın üzerinden daha 48 saat geçmeden Abbas, Kudüs’teki Şehadet Operasyonunu Kınadı

Gazze’de 124 Filistinlinin şehit olduğu 350 Filistinlinin yaralandığı soykırımda İsrail terörizmini kınamayı ağırdan alan Özerk Yönetim Başkanı Mahmut Abbas, dünkü Kudüs operasyonundan bir kaç dakika sonra eylemi kınadı.

Filistin’deki resmi haber ajanslarının acil koduyla geçtiği haberde, “Başkan Abbas, Batı Kudüs’teki dini bir okula yapılan saldırıyı ve sivilleri hedef alan bütün eylemleri kınamaktadır.” ifadeleri yer aldı.

Mahmut Abbas, daha önce birçok kez, Filistinlilerin gerçekleştirdiği şehadet eylemlerini “alçakça” şeklinde tanımlarken bu eylemlere imza atan mücahitler için de “suçlular” ifadesini kullanmıştı.

Abbas’ın bu ifadeleri, şehadet eylemlerinin kendilerine karşı işlenen katliamlara bir yanıt olduğuna inanan ve onları sahiplenen Filistin halkı tarafından öfke ve tepkiyle karşılanmıştı.

Bu tutumun aksine, Hamas yaptığı açıklamada Kudüs eylemini ve eylemi düzenleyen direnişçileri kutlamış; operasyonun işgalcilerin katliamlarına doğal bir yanıt olduğunu ifade etmişti.